ПРОГРАМА за XII Фестивал на фолклорната носия – Жеравна 2019

ПРОГРАМА
на
Фестивала на фолклорната носия – ЖЕРАВНА 2019

Ден първи – 16.08.  – петък

17:00 – Отваряне на Фестивала

17:00 – 20:00 – Пристигане на посетителите и гостите, разглеждане на фестивалната територия
20:00 – 20:20 – Официално откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, връчване на годишното отличие „Апостол на българщината“, обявяване на програмата, регламента и др. /голяма сцена/
20:20 –20:30 – Възпоменание за героите на България /голяма сцена/

20:30 – 21:40 – Изпълнения на „Ева квартет“, Стоян Янкулов – Стунджи  и концерт на Професионален фолклорен ансамбъл „Добруджа“ с  главен художествен ръководител Стоян Господинов /голяма сцена/
21:45 – 22:30 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/

22:30 – 22:45 – Народно веселие със солистката на НФА „Българе“ Албена Вескова /на хорището при входа/

23:00 – 01:30 – „Олелия“ –  Народни хора, песни и игри около големия огън с „Виевска фолк група“ с ръководител Емил Узунски /на хорището при входа/

01:30 – Нощно етно фолк джамбуре с етно група „Булгара“ /на хорището при входа/

Ден втори – 17.08. – събота

10:00 – Отваряне на Фестивала

10:30 – 11:30 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/

11:30 – 14:00 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) – I част /малка сцена/

14:00 – 14:30 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора

14:30 – 15:00 – Изпълнения на МПГ „Иван Михов“ при НЧ „Просвета 1909“ – с. Белозем, общ. Раковски, с ръководител Ирена Неделчева и на дует „Рукатка“ /малка сцена/
15:00 – 17:00 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора ) – II част /малка сцена/

17:00 – 18:00 – Свободна програма, веселие с оркестър

18:00 – 19:30 – Конкурс за автентична и стилизирана женска, мъжка и детска носия с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ /малка сцена/.

Предварително записване на служебния вход до 16 часа в събота.

18:00 – 19:30 – Народни борби  /на поляната при входа/

19:30 – 20:30 – Свободна програма, вечеря, веселие

20:30 – 21:30 – Надиграване на любители танцьори (смесени двойки) с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ  /голяма сцена/

Предварително записване на служебния вход до 18 часа в събота.

20:30 – 21:30 – Народно веселие с фолклорната певица Ана–Мария, Злати Петров – кавал  и танцова формация „Български ритми“ /на хорището при входа/

21:30 – 22:30 Народно веселие с фолклорния изпълнител Иван Дяков и танцова формация „Приятели чрез танца“ /на хорището при входа/

22:30 – “Олелия” – Народни хора и песни около големия огън с оркестър “Бисери” с ръководител Младен Малаков /на хорището при входа/

01:30 –  Нощно етно фолк джамбуре с етно група „Оратница“ /на хорището при входа/

Ден трети – 19.08. – неделя

10:00 – Отваряне на Фестивала

10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър

12:00 – Официално закриване на Фестивала

12:30 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала  /без входна такса и носии/През целия неделен ден фотографирането е разрешено!